Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Matiz nie miał lusterek ani szyby czołowej. Kierowca miał za to kask i zapięte pasy (zdjęcia)

Policjanci z Grabowa w woj. wielkopolskim zatrzymali się do kontroli drogowej 21-latka, poruszającego się uszkodzonym pojazdem. Matiz nie miał lusterek ani szyby czołowej, a „widok kierującego okazał się bezcenny” – przekazali mundurowi.

W minią środę policjanci z KPP w Ostrzeszowie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie miejscowości Grabów Wójtostwo, młody mężczyzna porusza się niesprawnym pojazdem, stwarzającym zagrożenie nie tylko w ruchu drogowym, ale też dla osób nim podróżujących.

Jak się okazało, uszkodzonym pojazdem marki Deawoo Matiz, bez lusterek i szyby czołowej kierował 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

– Pomimo uszkodzeń pojazdu siedzący w nim mężczyzna miał zapięte pasy bezpieczeństwa oraz kask ochronny na głowie, o czym świadczy zdjęcie zrobione w trakcie jazdy – przekazała asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie.

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że 21-latek posiada wydany przez sąd czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o dalszym losie młodego kierowcy zadecyduje sąd.

(fot. KPP Ostrzeszów, źródło KPP Ostrzeszów)

ZOABCZ TAKŻE

2 komentarze

  1. Motokoty ? xD

  2. Albo prima aprilis