Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

Ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu, z którym nie było kontaktu (zdjęcia, wideo)

Po trzech miesiącach funkcjonariusze ustalili tożsamość tajemniczego pasażera pociągu relacji Berlin-Warszawa. Mężczyzna nie reagował na żadne próby kontaktu i patrzył w jeden punkt. Nie posiadał żadnego bagażu ani dokumentów.

10 stycznia policjanci ze Świebodzina zostali wezwani przez obsługę pociągu relacji Berlin–Warszawa w związku z niepokojącym zachowaniem jednego z pasażerów. Funkcjonariusze zastali tam mężczyznę, który nie reagował na żadne próby kontaktu z nim. Nie posiadał bagażu ani dokumentów. Nieobecnym wzrokiem, w milczeniu wpatrywał się przed siebie.

W obawie o życie i zdrowie pasażera wezwano pogotowie, które podjęło decyzję o przewiezieniu go do szpitala. Mężczyzna jednak nadal nie nawiązywał przez długi czas z nikim żadnego kontaktu.

W tym czasie policjanci prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia tożsamości oraz poinformowania o stanie i miejscu przebywania jego najbliższych. W wyniku ich działań oraz intensywnej współpracy z policjantami z Niemiec ustalono tożsamość mężczyzny.

Okazało się, że 37-letni mężczyzna posiada status bezpaństwowca i urodził się na Łotwie. Legalnie przebywa na terytorium krajów Strefy Schengen, ponieważ posiada ważną kartę pobytu w Niemczech, którą niestety zagubił.

Mężczyzna opuścił już szpital, gdyż zdaniem lekarzy jest w stanie samodzielnie o siebie zadbać. Pomocy mężczyźnie udzielił również Ośrodka Pomocy Społecznej z gminy Skąpe. Wsparto go, między innymi w postaci zapewnienia środków, by mógł podjąć dalszą podróż do celu, który sam wybrał.

(fot. Policja, źródło Policja Lubuska)

Jeden komentarz

  1. Hi