Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

15-latek w volkswagenie doprowadził do wypadku. Nastolatek zabrał kluczyki ojcu (zdjęcia)

15-latek kierujący volkswagenem doprowadził do groźnego wypadku w pobliżu mostu Hubala w Łomży w woj. podlaskim. Jak się okazało, chłopak bez zgody ojca zabrał zapasowe kluczyki do jego samochodu i udał się na przejażdżkę – poinformowała łomżyńska policja. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W Niedzielę Wielkanocną tuż przed godziną 20 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na ul. Sikorskiego w Łomży.

Jak się okazało, za kierownicą jednego z pojazdów znajdował się 15-latek, który bez zgody ojca zabrał zapasowe kluczyki do volkswagena passata i ruszył w drogę. Z ustaleń policjantów wynika, że nastolatek w trakcie przejażdżki, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem golfem.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 15-letni kierowca passata. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Jak przekazali strażacy z OSP Piątnica, droga w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad 5 godzin.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Mundurowi skierują także wniosek o ukaranie do Sądu Rodzinnego.

(fot. OSP Piątnica)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone