Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Tragiczny wypadek z udziałem nurka (zdjęcia)

Dramatyczny przebieg miała akcja ratunkowa nad Jeziorem Niedzięgiel w woj. wielkopolskim. Mężczyzna po nurkowaniu nie wypłynął na powierzchnię. Po blisko 1,5-godzinnej akcji poszukiwawczej odnaleziono poszukiwanego nurka. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Wczoraj po godzinie 13.00 policjanci z Gniezna otrzymali zgłoszenie o wypadku nad Jeziorem Niedzięgiel na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 44-letni mieszkaniec Trzemaszna po nurkowaniu nie wypłyną na powierzchnię. Mężczyzna zszedł pod wodę wraz trzema innymi osobami. Wszyscy mieli specjalistyczny sprzęt do nurkowania.

Początkowo znajomi na własną rękę podjęli czynności poszukiwawcze, jednak gdy okazały się bezskuteczne powiadomili służby ratunkowe.

Około godziny 14:30 odnaleziono zaginionego nurka i przystąpiono do akcji reanimacyjnej. 44-latek został przekazany przybyłej na miejsce załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała go do szpitala w Bydgoszczy. Niestety, tego samego dnia wieczorem mężczyzna zmarł.

Ciało 44-latka zostało zabezpieczone do sekcji. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tej tragedii pod nadzorem prokuratora.

Tego samego dnia doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia pod Gnieznem. Około godz. 16:20 w stawie w Łubowie ujawniono dryfujące ciało mężczyzny. Strażacy wydobyli poszkodowanego z wody. Ofiarą okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Łubowo, decyzją prokuratora jego zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji.

(fot. KMP Gniezno, źródło KMP Gniezno)

Komentarze wyłączone