Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Ukradł konia i uderzył go siekierą w łeb. 21-latek trafił do aresztu ZDJĘCIA

21-letni mężczyzna ukradł konia z pastwiska, a następnie uderzył go siekierą w łeb. Zwierzęciu na szczęście udało się uciec. Podejrzany popełnił przestępstwo w recydywie, dlatego też grozi mu kara do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

Na jednej z posesji na terenie gminy Cielądz w woj. łódzkim hodowca konika polskiego zauważył, że na pastwisko, na którym znajdują się konie wszedł jego znajomy, który wyciągnął kołek z łańcuchem i zaczął uciekać z jedną z klaczy.

– Właściciel zwierzęcia natychmiast zaczął ścigać złodzieja. Kiedy wjechał na jego posesję, z podwórka wybiegł spłoszony koń z zakrwawionym nozdrzem. Okazało się, że 21-latek, przywiązał zwierzę i siekierą uderzył konia w łeb. Ten zerwał się z uprzęży i uciekł – przekazała mł. asp. Agata Krawczyk z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Złodziej na widok właściciela koni schował się w domu, po czym przez okno z niego uciekł w nieznanym kierunku. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Cielądz, który dopuścił się kradzieży konia. 21-latek myśląc, że się wybroni, fałszywie oskarżył jeszcze dwóch inny mężczyzn, którzy mieli mu w tym procederze pomagać. Oczywiście było to kłamstwo.

Złodziej trafił do policyjnego aresztu. Źrebna klacz jest pod obserwacją lekarza weterynarii. Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był już notowany i kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty: kradzieży konia, znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i fałszywego oskarżenia. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za zarzucane przestępstwa mężczyźnie grozi kara do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. No już bez przesady z tym wyrokiem.
    Za ZABÓJSTWO CZLOWIEKA jest od 8 lat, za uderzenie konia 7,5. 🙄
    A kogo to obchodzi czy kobyła nosi koński płód? Zawsze można zrobić aborcję. Sama się nie zapłodniła, zrobili jej to na siłę.