Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Kierowca autobusu zaatakowany metalowym prętem. Zwrócił uwagę pasażerowi, żeby nie jadł w pojeździe (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował metalowym prętem kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, po tym jak ten zwrócił mu uwagę, aby nie jad w pojeździe. Podejrzany wkrótce ma usłyszeć zarzuty.

Do ataku na kierowcę autobusu doszło w nocy z czwartku na piątek w Borku w woj. lubuskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca zwrócił uwagę pasażerowi na to, by nie jadł w pojeździe. Początkowo mężczyzna zastosował się do prośby, ale po chwili wrócił do posiłku.

Na jednym z przystanków kierowca przekazał, by mężczyzna wysiadł z autobusu. 30-latek opuścił pojazd, ale jego zachowanie przy jednym z kół zaniepokoiło kierowcę. Wyszedł sprawdzić, czy mężczyzna nie chce uszkodzić pojazdu i został uderzony metalowym prętem w głowę.

Gdy kierowca zorientował się, że krwawi, uciekł do pojazdu. W tym czasie słyszał, jak napastnik niszczy autobus, a po chwili odchodzi. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a o sprawie została powiadomiona policja.

Funkcjonariusze za raz po tym jak otrzymali rysopis sprawcy, rozpoczęli jego poszukiwania. Niedaleko miejsca zdarzenia, w zaroślach mundurowi zauważyli podejrzaną osobę. Funkcjonariusze zabezpieczyli pręt, który 30-latek miał przy sobie i mógł posłużyć do ataku na kierowcę.

Podejrzany został zatrzymany w gorzowskiej komendzie. Mężczyzna usłyszy zarzuty uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Odpowie też za uszkodzenie autobusu. Wartość strat to około 1000 złotych.

 (fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone