Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

20-latka oszukiwała na kasie samoobsługowej. Kupując mango wybierała cenę jabłka, grozi jej 8 lat więzienia

20-latka na kasie samoobsługowej w markecie oszukiwała wybierając tańsze produkty. Kobieta ważyła mango i awokado, a na panelu kasy celowo wybrała ikonkę z jabłkiem i gruszką, bo były tańsze. Młoda kobieta oszukała sklep na 12 złotych. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali w jednym z marketów w Ełku. Tam pracownik ochrony pracując na monitoringu zauważył przy kasie samoobsługowej niepokojące zachowanie młodej kobiety.

Okazało się, że 20-latka podczas zakupów próbowała zaoszczędzić kilka złotych. Na wadze położyła dwa owoce mango, a później awokado. Jednak na panelu kasy celowo wybrała tańsze owoce – jabłko i gruszkę. W ten sposób oszukała sklep na 12 złotych. Mimo, że kwota nie był wysoka, kobieta usłyszała zarzut oszustwa.

Zgodnie z polskim prawem, takie działanie traktowane jest jako przestępstwo i w tym przypadku wartość strat nie ma większego znaczenia. 20-latka nie sądziła, że jej zachowanie może zostać zauważone i że mogą ją za to spotkać dotkliwe konsekwencje.

Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Ełk, źródło Policja Ełk)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

  1. bez jaj, weźcie się za prawdziwych złodziei.

  2. a za znęcanie się nad zwierzyną pół roku prac społecznych

    logika