Środa, 31 maja 202331/05/2023

Najechał samochodem na policjanta i rzucił się do ucieczki wpław (zdjęcia)

24-latek podczas próby zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza, a następnie rozpoczął ucieczkę wpław przez rzekę Bóbr. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki.

W miniony piątek rano funkcjonariusz ze Szprotawy, podczas dojazdu do miejsca pełnienia służby zauważył kierującego samochodem marki Renault, który był typowany w związku  z podejrzeniem dokonania przestępstw.

Podczas próby zatrzymania, mężczyzna gwałtownie ruszył pojazdem w kierunku funkcjonariusza i najechał na niego. W trakcie cofania pojazd 24-latka zatrzymał się na skarpie rzeki, odcinając mu drogę ucieczki. Podejrzany po chwili wybiegł z samochodu i wskoczył do zimnej wody, przepływając na drugi brzeg rzeki. Tam został zatrzymany, przez byłego policjanta, który znajdował się w pobliżu i widział zaistniałą sytuację. W trakcie wykonywania czynności mundurowi ujawnili przy 24-latku susz rośliny.

Zatrzymany usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, dokonania kradzieży z włamaniem, czynnej napaści na funkcjonariusza podczas wykonywania przez niego czynności służbowych, oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu do lat 10 więzienia. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone