Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Nie żyje 39-latek wciągnięty przez świder do wierconego otworu (zdjęcia)

W Bruśniku pod Tarnowem doszło do tragicznego wypadku w trakcie prac budowalnych. Wiertło wciągnęło 39-letniego pracownika do przygotowywanego otworu. Mężczyzny nie udało się uratować.

Jak ustalili policjanci, nowosądecka firma wykonywała wymianę sieci i słupów energetycznych w miejscowości Bruśnik. Jedna z ekip wykonujących te prace, przygotowywała otwory pod nowe podpory sieci trakcyjnej.

– Podczas wiercenia otworów, operator koparki co chwilę wyciągał świder, a pracownik asekurujący miał za zadanie ewentualne jego oczyszczanie. Po kolejnym wyjęciu wiertła operator zorientował się, że osoba asystująca została wciągnięta do wierconego otworu – przekazała policja.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, jednak mimo udzielonej pomocy, życia 39-letniego obywatela Ukrainy nie udało się uratować.

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z prokuratorem rejonowym z Tarnowa oraz powiadomiono Państwową Inspekcję Pracy. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań przez biegłego lekarza patomorfologa, a maszyna budowlana do szczegółowych oględzin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie, która określi wszystkie okoliczności tej tragedii.

(fot. KMP Tarnów, źródło KMP Tarnów)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone