Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Oblała egzamin na prawo jazdy i odjechała swoim samochodem (foto)

Kursantka tak zdenerwowała się niezdanym egzaminem na prawo jazdy, że po opuszczenia ośrodka wsiadła do zaparkowanego w pobliżu samochodu i nim odjechała. Wszystko na oczach egzaminatora. Kobietę zatrzymała policja, została ukarana mandatem.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację z ośrodka egzaminacyjnego, że spod placu WORD-u odjechała kobieta, która nie zdała egzaminu na prawo jazdy kat. B.

Kierunek jazdy, a także informacja, że kobieta pochodzi z Polkowic pozwoliła policjantom na szybkie zlokalizowanie kierującej. Została zatrzymana przez patrol prewencji polkowickiej komendy. 25-letnia kierująca samochodem marki Hyundai, była bardzo zaskoczona że została zatrzymana do kontroli.

Kobieta przyznała się, że pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami odjechała spod ośrodka. Tłumaczyła funkcjonariuszom, że nie miała transportu do domu. Policjanci ukarali ją mandatem w wysokości 500 złotych i pouczyli, że nie może jeździć samochodem. 

Okazało się, że egzamin 25-latki trwał zaledwie kilka minut. Nie wyjechała z placu manewrowego. Starała się o przywrócenie utraconego wcześniej uprawnienia do kierowania pojazdami. 

(fot. KPP Lubin, źródło KPP Lubin)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone