Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Ucieczka przed policją zakończona dachowaniem BMW. Kierowca był pod wpływem narkotyków (zdjęcia)

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 23-latka, który kierując BMW, nie zatrzymał się do kontroli. Młody mieszkaniec Gliwic zakończył ucieczkę dachując. Jak się okazało 23-latek był pod wpływem narkotyków.

W czwartek nad ranem policjanci z komisariatu postanowili skontrolować kierowcę BMW jadącego ulicą Kokota w Rudzie Śląskiej. Ten jednak, na widok policyjnego radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi, nagle zaczął uciekać. Mundurowi dali mu wyraźny znak do zatrzymania, na co nie zareagował.

Po krótkiej chwili BMW wypadło z drogi i dachowało. Wstępne ustalenia wskazują, że powodem ucieczki były narkotyki i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak test na zawartość narkotyków wskazał, że w organizmie 23-latka znajdują się środki odurzające. Podobnie jak w organizmie 19-letniej pasażerki samochodu.

Nieodpowiedzialny młody gliwiczanin usłyszy wkrótce zarzuty za ucieczkę przed policyjną kontrolą, kierowanie w stanie po użyciu narkotyków i pomimo cofnięcia uprawnień. 23-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone