Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

W koszulce z napisem „POLICJA” próbował ukraść auto. Dostał strumieniem wody w twarz (wideo)

Dwóch mężczyzn próbowało ukraść samochód, w trakcie gdy jego właścicielka czyściła pojazd na myjni. Zdecydowana reakcja kobiety udaremniła przestępstwo. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera.

Do zuchwałej próby kradzieży doszło w niedzielę 11 kwietnia br. około godz. 21.20 na terenie stacji paliw w Bolkowie w woj. dolnośląskim. Właścicielka osobowego audi postanowiła wyczyścić swój pojazd. W tym celu przyjechała na myjnię samoobsługową.

W trakcie mycia auta, do jej pojazdu od strony kierowcy podszedł młody mężczyzna ubrany w granatową koszulkę z krótkim rękawem z napisem „POLICJA”.

Sprawca otworzył drzwi samochodu i widząc pozostawione w stacyjce kluczyki, próbował wsiąść do pojazdu z zamiarem jego zaboru.

Czujna właścicielka na szczęście szybko zareagowała, oblewając złodzieja strumieniem wody. To odstraszyło mężczyznę na tyle, że zrezygnował ze swojego planu i wraz z „wspólnikiem” odjechał z miejsca osobowym volkswagenem w kierunku Jawora.

O zdarzeniu została powiadomiona policja. Patrol na terenie jednej ze stacji paliw w Jaworze, napotkał pojazd, którym poruszali się sprawcy. Podczas podjętych czynności, w volkswagenie mundurowi znaleźli mokrą koszulkę z napisem POLICJA, natomiast w trakcie sprawdzania właściciela koszulki, znaleźli – ukryte w bieliźnie mężczyzny – narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka oraz jego 31-letniego kolegę.

Mieszkańcy powiatu jaworskiego noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Obaj na pewno odpowiedzą za usiłowanie kradzieży samochodu, natomiast 29-latek dodatkowo usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto odpowie również za noszenie ubioru z napisem POLICJA, co w myśl obowiązujących przepisów jest nielegalne.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

1 komentarz

  1. Nie „oboje” tylko „obaj”, sprawcy są tej samej płci.