Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

80-latka chora na COVID-19 nie miały siły się podnieść. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Dzięki informacji od jednej z mieszkanek Sosnowca, policjanci udzielili pomocy chorej na COVID-19 seniorce. Po wyważeniu drzwi do mieszkania, mundurowi znaleźli leżącą w łóżku 80-latkę. Kobieta od kilku dni nie była w stanie się podnieść. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów wielorodzinnych w dzielnicy Pogoń. Policjanci z komisariatu II otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała, że jej matka nie może się skontaktować ze swoją znajomą, która jest chora na COVID-19 i przebywa w izolacji domowej.

80-latka nie odbierała telefonu, a pod jej drzwiami leżała nieodebrana przesyłka z lekami, którą dostarczył kurier. Jak ustalono, rodzina kobiety obecnie przebywa za granicą. Po bezskutecznej próbie nawiązania z chorą kontaktu, policjanci zdecydowali o natychmiastowym, siłowym sforsowaniu drzwi. Wyposażeni w specjalistyczne kombinezony ochronne, weszli do mieszkania.

Jak się okazało, pomoc nadeszła w ostatniej chwili, gdyż we wnętrzu mieszkania mundurowi zastali wycieńczoną walką z chorobą, oddychającą z trudem 80-letnią kobietę. Seniorka leżała w łóżku, z którego od kilku dni nie była w stanie się podnieść, ani też nawoływać pomocy.

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę. Kobieta została przewieziona do szpitala, a lekarze obecnie określają jej stan jako stabilny.

(fot. info112.pl, źródło KMP w Sosnowcu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone