Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Mając blisko 2 promile, jechał zrobić test na COVID-19

Policjanci z Kłobucka na Śląsku zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena, który jechał do szpitala, by zrobić test na COVID-19. 50-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi gminy Opatów grożą 2 lata więzienia.

W ubiegłą środę przed godziną 8.00 przy ulicy Pogodnej w Kłobucku patrol drogówki zatrzymał do kontroli osobowego volkswagena. Od kierującego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie 50-latka.

Mieszkaniec gminy Opatów, tłumaczył mundurowym, że poprzedniego dnia otrzymał skierowanie do szpitala na przeprowadzenie testu i właśnie tam jechał. Policjanci z zachowaniem wszystkich środków szczególnej ostrożności przetransportowali nietrzeźwego do szpitala, gdzie został mu zrobiony test na obecność COVID-19. Wynik okazał się negatywny.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem. W związku z jazdą w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i nawet 2 lata więzienia.

(fot. KPP Kłobuck, źródło KPP Kłobuck)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone