Środa, 29 marca 202329/03/2023

Karambol na drodze S1. Nie żyje niemowlę, osiem osób jest rannych AKTUALIZACJA (zdjęcia)

Do koszmarnego wypadku doszło w piątek rano na trasie S1 na wysokości Mierzęcic tuż przed wiaduktem na DK 78. W karambolu brało udział pięć samochodów. Śmierć na miejscu poniosło trzymiesięczne dziecko, a osiem osób zostało rannych. Droga jest całkowicie zablokowana.

Informację o wypadku na S1 służby ratunkowe otrzymały w piątek ok. godz. 6:30. W zdarzeniu brało udział łącznie 5 pojazdów: dwie ciężarówki, bus, samochód osobowy oraz kamper. Do wypadku doszło w momencie, gdy osoba kierująca kamperem wjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącą ciężarówką.

W wyniku wypadku śmierć poniosło 3-mieisięczne dziecko. Osiem osób jest rannych – przekazał w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim rzecznik będzińskiej policji st. sierż. Marcin Szopa.

Droga w rejonie wypadku jest całkowicie zablokowana. Trwa ustalanie okoliczności tej tragedii.

AKTUALIZACJA:

Niestety, jak poinformowała policja w wypadku zginęła 29-letnia matka i jej kilkumiesięczne dziecko. Sześć osób zostało rannych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący drogą S1 w kierunku Siewierza kierowca forda, który ciągnął przyczepę kempingową, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód volkswagen. W zdarzeniu oprócz volkswagena i forda uczestniczyły również inne pojazdy, w tym również 2 samochody ciężarowe.

(fot. Policja Śląska, Będzin 112/ Fasthol, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone