Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Mastify tybetańskie śmiertelnie pogryzły 65-latka

Do tragedii doszło w Rzgowie pod Koninem w woj. wielkopolskim. Dwa psy rasy mastif tybetański śmiertelnie pogryzły 65-letniego mężczyznę, który wszedł na teren posesji. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Do zdarzenia doszło w czwartek 15 kwietnia tuż przed godziną 9, w miejscowości Rzgów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, 65-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, wszedł na teren zamkniętej posesji i został dotkliwie pogryziony przez dwa znajdujące się tam psy rasy mastif tybetański.

Niestety, mimo reanimacji życia 65-latka nie udało się uratować. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok – przekazał mł. asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Według wstępnych informacji, na posesji, na której doszło do tragedii 65-latek miał od kliku dni wykonywać prace hydrauliczne. Był znany zarówno właścicielom psów, jak i samym zwierzętom.

Psy należące do 43-letniej mieszkanki powiatu konińskiego decyzją prokuratora zostały umieszczone w schronisku. Okoliczności zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane pod nadzorem prokuratora.

(fot. Wikipedia/Pleple2000)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone