Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, padły strzały. 36-latek nie żyje (zdjęcia)

W poniedziałek rano, podczas próby zatrzymania 36-latka doszło do śmiertelnego postrzelenia mężczyzny przez policjantów. Podejrzany miał wyciągnąć broń ostrą, z której mierzył w stronę funkcjonariuszy – przekazała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 6 rano w Rudzie Śląskiej. Według wstępnych informacji, policjanci podjęli próbę zatrzymania 36-letniego mężczyzny.

W trakcie ucieczki mieszkaniec Rudy Śląskiej staranował radiowozy, którymi mundurowi próbowali zablokować mu drogę. Kiedy dojechał do skarpy i nie miał już możliwości kontynuowania dalszej jazdy, wybiegł z samochodu.

Następnie wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku stróżów prawa. Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował, więc mundurowi byli zmuszeni użyć broni.

Obecny na miejscu policyjny zespół medyczny reanimował mieszkańca Rudy Śląskiej, jednak na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Wcześniej był on karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Okoliczności zdarzenia są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone