Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Nie zdążył odebrać prawa jazdy, a już je stracił

18-letni mieszkaniec Kościana w woj. wielkopolskim stracił prawo jazdy zanim je odebrał. Młody mężczyzna, choć nie miał uprawnień do kierowania, wsiadł do auta będąc pod wpływem alkoholu i doprowadził do kolizji.

W niedzielę o godz. 21:45 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kościanie na ul. Kosynierów.

Jak ustalili mundurowi, 18-letni mieszkaniec Kościana, kierujący audi, w trakcie omijania uszkodził zaparkowanego renaulta. W wyniku uderzenia samochód przemieścił się i uszkodził kolejny pojazd stojący w pobliżu.

Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji policjanci wyczuli od 18-latka woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. To jednak nie koniec kłopotów młodego mężczyzny.

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, w systemie informatycznym nie było stosownego wpisu dotyczącego wydania prawa jazdy. Mężczyzna oświadczył, że zdał egzamin, ale nie odebrał dokumentu, co jest równoznaczne z tym, że nie posiada jeszcze uprawnień.

Teraz nie musi się już spieszyć po odbiór prawa jazdy, gdyż sąd w przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Został również ukarany mandatami za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawień.

(fot. Policja, KPP Kościan)

Komentarze wyłączone