Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Policjanci wieźli na sygnale palec. 36-latkowi odcięła go pilarka tarczowa

Na sygnale na oddział chirurgii urazowej policjanci z Piaseczna dowieźli palec, który 36-letni mężczyzna stracił podczas pracy z pilarką tarczową. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych lekarzom udało się przyszyć kciuk, a operacja przeszła pomyślnie.

Wczoraj po 19.00 policyjny patrol został zatrzymany przez kobietę, która poprosiła mundurowych o pilną pomoc. Okazało się, że jej znajomy z miejscowości nieopodal Piaseczna podczas pracy, używając pilarki tarczowej, odciął sobie palce.

Mężczyzna został natychmiast zabrany do szpitala. Tam okazało się, że brakuje jednego palca. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania. Przed domem oczekiwała na policjantów żona 36-letniego mężczyzny. Przekazała funkcjonariuszom termos z lodem wraz z odnalezionym kciukiem.

Policyjny patrol ponownie na sygnale ruszył do szpitala w Konstancinie-Jeziornie. Nad sprawnym przejazdem czuwali również policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

W szpitalu na policjantów czekali już lekarze. Mężczyzna od razu został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie, gdzie palce zostały przyszyte, a rokowania są bardzo dobre.

– Wzruszenia za udzieloną przez policjantów pomoc nie kryła dziś małżonka poszkodowanego mężczyzny, która wyraziła słowa ogromnego uznania za profesjonalizm piaseczyńskich funkcjonariuszy. Jesteśmy by pomagać, a policyjne motto pomagamy i chronimy towarzyszy nam w naszej codziennej służbie – przekazał nadkom. Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie.

(fot. Policja źródło KPP w Piasecznie)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone