Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Najpierw zaczepiał psa, po chwili ugodził nożem jego właściciela. Agresor odpowie za usiłowanie zabójstwa (foto)

Policjanci z Komisariatu Policji w Rybniku, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 28-latka. Agresor zaatakował dwoma nożami mieszkańca miasta, który wraz z grupą osób spacerował przy wybiegu dla psów wraz ze swoim pupilem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 21.45 niedaleko wybiegu dla psów przy ulicy Sztolniowej. Podczas spaceru z psem grupa osób spotkała mężczyznę, który zaczepiał pupila należącego do 28-latka. Kiedy zwrócono mu uwagę, aby nie drażnił psa, mężczyzna odszedł.

Po pewnym czasie awanturnik wrócił na miejsce i zaatakował 28-latka dwoma nożami, zadając ciosy w klatkę piersiową, ramię oraz udo. Ponadto rybniczanin chciał ugodzić nożem 30-latka, który stanął w obronie znajomego. Kryminalni zatrzymali 46-latka, który trafił do policyjnej celi.

W Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz usiłowania uszkodzenia ciała mężczyzny. Na wniosek śledczych rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W sprawie zatrzymano również 38-latkę podejrzaną o utrudnianie czynności kryminalnym poprzez ukrycie noża, która również usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.

(fot. KMP Rybnik, źródło KMP Rybnik)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone