Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pacjent wypadł z okna szpitala i zaatakował ratowników medycznych

Pacjent szpitala w Poznaniu wypadł przez okno na pierwszym piętrze i spadł na samochód. Mężczyzna po upadku zaczął uciekać. Podczas próby zatrzymania, zaatakował ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w minioną środę ok godz. 17 na terenie Centrum Medycznego HCP przy ulicy 28 Czerwca 1956 w Poznaniu. Pacjent oddziału psychiatrii wypadł z okna znajdującego się na pierwszym piętrze szpitala. Mężczyzna spadł na zaparkowany samochód, a po chwili zaczął uciekać.

Ratownicy medyczni, ze stojącej przed oddziałem karetki próbowali zatrzymać pacjenta, jednak zostali przez niego zaatakowani.

– W pewnym momencie zawrócił i pobiegł w stronę ambulansu, który znajdował się w pobliżu i wtedy pokazał swoją siłę – zaczął kopać w drzwi karetki. Członkowie ZRM w obawie o bezpieczeństwo własne i pacjentki zamknęli się w karetce. Jednak z powodu dalszego ataku agresywnego mężczyzny zostali zmuszeni do obezwładnienia napastnika. W wyniku zdarzenia ratownicy zostali ranni: jeden z urazem głowy, u drugiego medyka stwierdzono uraz ramienia – opisują ratownicy pogotowia ratunkowego w Poznaniu.

Jak przekazał portalowi epoznań Lesław Lenartowicz, prezes zarządu spółki zarządzającej szpitalem HCP:

– pacjent był bardzo pobudzony i rzeczywiście spadł na auto. Udało się go obezwładnić. Ponownie trafił na oddział, gdzie jest poddawany leczeniu.

O zdarzeniu została powiadomiona policja. Okoliczności zajścia są ustalane.

(fot. Google Street View)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone