Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Przeżegnał się, a po chwili pobił pracownika Straży Jasnogórskiej (wideo)

Policjanci z Częstochowy poszukują sprawcy pobicia pracownika Straży Jasnogórskiej. Do ataku doszło 19 marca na terenie klasztoru. Przebieg zdarzenia zarejestrował monitoring.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w wieku około 45 lat, na terenie Jasnej Góry nie realizował obowiązku zakrywania nosa i ust. Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie szarpiąc za odzież przewrócił na ziemię.

Policja zwraca się do osób, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, o pilny kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, telefon 47 85 811 51 lub 997.

Rysopis sprawcy: wiek około 45 lat, wzrost około 190 cm, twarz okrągła bez zarostu, w chwili zdarzenia ubrany był w niebieskie spodnie jeansowe i czarną kurtkę.

(fot. Policja, źródło KMP Częstochowa)

3 komentarze

  1. po mnie to spływa ;)

    modli się pod figurą a diabła ma za skórą … z tego nagrania, nie można wykluczyć, że starsi panowie sami nie sprowokowali sytuacji, ale trafili na bardziej zagorzałego katolika

  2. Uwaga rozpoznałem napastnika! Podaje jego imię i naziwsko: Quentin Tatantino

  3. O prawdziwy krzyżowiec.