Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Pożar autokaru z nastolatkami na autostradzie A4. Trzy osoby trafiły do szpitala ZDJĘCIA

W poniedziałek przed południem na opolskim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku z udziałem autobusu. Pojazdem podróżowały dzieci w wieku od 14 do 15 lat. Troje z nich trafiło do szpitala.

Dzisiaj, około godz. 10:10 na 266 km autostrady A4 w kierunku Katowic, miało miejsce zdarzenia drogowego z udziałem autobusu.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, doszło do pożaru autobusu marki Temsa, którym podróżowało 41 osób, w tym 36 nastolatków w wieku od 14 do 15 lat, 63-letni kierowca pojazdu oraz 3 opiekunów wycieczki. Troje dzieci zostało przetransportowanych do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – przekazała Policja w Strzelcach Opolskich.

Pozostałe osoby oczekiwały w bezpiecznym miejscu na przyjazd komunikacji zastępczej. W chwili obecnej jeden pas ruchu jest zablokowany. W najbliższym czasie ruch na A4 będzie zablokowany na czas usuwania z drogi spalonego autobusu. Z uwagi na utrudnienia na A4 wyznaczono objazd prowadzący przez Strzelce Opolskie.

Na tę chwilę droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

(fot. Policja Strzelce Opolskie, źródło Policja Strzelce Opolskie)

Jeden komentarz

  1. Elektryk?