Piątek, 22 września 202322/09/2023

Tragiczny wypadek na łuku drogi. 26-latek zginął na miejscu, 19-latka walczy o życie w szpitalu (zdjęcia)

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku pod Polkowicami. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł 26-letni kierowca renaulta. 19-letniej pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Do tragedii doszło w sobotę kilka minut po godzinie 14 na trasie Chocianów-Pasternik w woj. dolnośląskim.

Kierowca nie dostosował prędkości, auto dachowało w rowie

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierujący samochodem osobowym marki Renault, 26-letni mieszkaniec Chocianowa jadąc drogą powiatową w kierunku miejscowości Pasternik najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie dachował w przydrożnym rowie. 

26-latek zginął na miejscu

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 26-letni kierowca auta zginął na miejscu. 19-letnia pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Pod opieką medyków trafił także drugi z pasażerów – 24-letni mieszkaniec Chojnowa.

Funkcjonariusze po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności opisywanego zdarzenia. 

(fot. KPP Polkowice, źródło KPP Polkowice)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone