Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

5-latek na rowerku wjechał wprost pod koła samochodu. Policja publikuje nagranie (wideo)

5-letni chłopiec poruszający się na rowerku biegowym wjechał na ulicę wprost przed jadący samochód osobowy. Dziecko w wyniku doznanych obrażeń zostało przewiezione do szpitala w Legnicy. Moment wypadku zarejestrował monitoring.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 15 na ulicy Sokolej w Lubinie. Funkcjonariusze ustalili, że 5-latek był na spacerze ze swoją mamą i dziadkiem. Chłopiec w pewnym momencie oddalił się od opiekunów.

Po chwili 5-latek, jadąc na rowerku biegowym zjechał z chodnika i wyjeżdżając spomiędzy zaparkowanych samochodów wtargnął na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający pojazd, którym kierował 69-letni mężczyzna.

Kierowca nie miał możliwości manewru, co w konsekwencji zakończyło się potrąceniem chłopca. 5-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czynności w tej sprawie prowadzą teraz policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia, w tym również sprawowanie opieki nad małoletnim.

(fot. KMP Lubin, źródło KMP Lubin)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone