Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Wypadek z udziałem ciężarówki na A4. 1,5 godziny trwało uwalnianie uwięzionego kierowcy (zdjęcia)

Wczoraj przed południem na zjeździe z autostrady A4 na drogę S3 w miejscowości Szymanowice doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Uwalnianie zakleszczonego w kabinie kierowcy trwało ok. 1,5 godziny.

Jak ustalono, samochód ciężarowy przewożący materiały sypkie, w którym jechało dwóch mężczyzn, przewrócił się na bok przebijając przy tym barierę drogową. W wyniku uderzenia, kabina pojazdu uległa znacznej deformacji, przez co jeden z kierowców został uwięziony w środku.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Bolesławiec”.

– Działania zastępów SGRT Bolesławiec polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji samochodu ciężarowego przy użyciu wyciągarki linowej oraz przy współpracy strażaków z JRG Legnica i OSP Ulesie, wykonaniu dostępu przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej. Po ok. 1,5 godz. uwolniono mężczyznę – przekazał st. str. Krzysztof Kaczyński z KP PSP Bolesławiec.

Poszkodowany został przekazany pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

Dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci.

(fot. KP PSP Bolesławiec, źródło KP PSP Bolesławiec)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone