Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Chciał uciec przed kontrolą drogową, trafił na policjantkę biegającą runmageddon

Pijany motocyklista uciekając przed policją, w pewnym momencie zdecydował się porzucić kierowany przez siebie jednoślad i uciec pieszo. Traf chciał, że w pościg za nim ruszyła policjantka biegającą w ekstremalnych biegach z przeszkodami, która bez problemu dogoniła 24-latka.

Policjanci z opoczyńskiego ruchu drogowego wczoraj wieczorem patrolując drogę krajową nr 74 w miejscowości Feliksów zauważyli kierującego motocyklem marki Honda, który na widok oznakowanego radiowozu z impetem skręcił w drogę prowadzącą do miejscowości Kazimierzów.

Policjanci widząc niepokojące zachowanie motocyklisty podjęli decyzję o skontrolowaniu kierowcy. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych jechali za kierowcą i wydawali mu polecenia do zatrzymania. Ten jednak nie reagował, co chwilę oglądając się za siebie i sprawdzając czy patrol wciąż za nim za nim jedzie.

W pewnym momencie, motocyklista porzucił na drodze jednoślad i zaczął uciekać pieszo. Jak sam przyznał po zatrzymaniu, nie spodziewał się, że w pościg za nim ruszy opoczyńska policjantka, która po przebiegnięciu kilkuset metrów dogoniła i zatrzymała 24-latka.

Mężczyzna nie miał świadomości, że w pościg za nim ruszyła funkcjonariuszka, dla której przebiegnięcie kilkuset metrów, nawet w pełnym umundurowaniu nie stanowi żadnego problemu, ponieważ w czasie wolnym od służby bierze ekstremalnych biegach z przeszkodami.

Jak się okazało 24-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo motocykl, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz był niezarejestrowany. 24-latek stracił prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana pod ocenę sądu.

(fot. Policja, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone