Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Jadąc na służbę zauważył rannego lisa. Policjant wstrzymał ruch i zaopiekował się zwierzęciem (foto)

Wielkim sercem wykazał się policjant z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym, który jadąc na służbę zobaczył zbłąkanego młodego lisa. Funkcjonariusz zatrzymał się, wstrzymał ruch pojazdów i zaopiekował się rannym zwierzęciem.

W minioną sobotę, w godzinach porannych aspirant sztabowy jechał na służbę do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. W pewnym momencie na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu zauważył przy drodze zbłąkane zwierzę. Natychmiast zatrzymał swój samochód, wstrzymał ruch pojazdów i podszedł z zachowaniem środków ostrożności do zwierzęcia.

Okazało się, że był to młody lis.

Funkcjonariusz zaopiekował się nim. W związku z tym, że zwierzę było ranne, po przybyciu na jednostkę, policjanci, którzy kończyli nocną zmianę, zabrali malucha do lekarza weterynarii.

W gabinecie okazało się, że jest to miesięczna lisiczka, której specjalista udzielił pomocy. Następnie funkcjonariusze znaleźli jej tymczasowe schronienie w Centrum Rehabilitacji Uniwersytetu Przyrodniczego. Kiedy zwierzę odzyska siły i w pełni wróci do zdrowia uzyska odpowiednie schronienie. 

(fot. KMP Poznań, źródło KMP Poznań)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone