Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Jechał na szczepienie przeciwko COVID-19. Miał ponad 3 promile (foto)

Kompletnie pijany 56-latek, wsiadł do auta i jechał zaszczepić się przeciwko COVID-19. Po drodze jednak stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 17.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Jana Pawła II w gminie Ożarowice, doszło do dachowania pojazdu. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci z Pyrzowic oraz tarnogórskiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Fiat panda znajdował się w rowie, ale na szczęście 56-letniemu kierowcy nic się nie stało. Mieszaniec powiatu tarnogórskiego jechał zaszczepić się przeciwko COVID-19, jednak na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i dachował do przydrożnego rowu.

Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierowca fiata był pijany. W jego organizmie znajdowały się ponad 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone