Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Strzały podczas zatrzymania podejrzanego. Jest nagranie interwencji policji (wideo)

W Konstancinie-Jeziornej, podczas zatrzymania poszukiwanego, który był notowany za rozboje, napady i kradzieże pojazdów, policjant użył broni i oddał trzy strzały, raniąc napastnika w nogę. Policjanci opublikowali nagranie interwencji.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Konstancinie-Jeziornej. Na stację przyjechał mężczyzna, który zachowywał się bardzo agresywnie. Grupa osób, wezwała na miejsce policję.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać mężczyznę, jednak agresor rozbił butelkę, którą miał w ręku i zrobił z niej tzw. „tulipana”, którym chciał zaatakować policjantów.

Mundurowi na początku użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu. Jednak to nie przyniosło rezultatu, dlatego jeden z policjantów użył broni palnej oddając dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Trzeci strzał oddał w kierunku mężczyzny, w wyniku czego napastnik został postrzelony w nogę, a następnie obezwładniony.

Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała mężczyznę do szpitala. Jak się okazało, był on poszukiwany, wcześniej notowany za rozboje, napady i kradzieże pojazdów.

Użycie broni przez policjanta jest aktualnie badane przez Wydział Kontroli Komendy Stołecznej Policji, który na tę chwilę nie stwierdził nieprawidłowości w działaniu funkcjonariuszy. W przypadku policjanta, który użył broni, tak jak każdemu przysługuje pomoc psychologa, ale do niego należy decyzja czy z niej skorzysta. Ponadto funkcjonariusz, który obezwładnił agresora również został zabrany do szpitala, ponieważ zatrzymany mężczyzna wskazał, że jest nosicielem zakaźnej choroby.

(fot. wideo KSP)

Komentarze wyłączone