Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Wnuczek groził swojej babci pozbawieniem życia. Zastraszona kobieta zdecydowała się powiadomić policję

20-letni wnuczek groził swojej babci pozbawieniem życia. W przypływie agresji zniszczył należące do niej rzeczy. Do tego usiłował dokonać rozboju z użyciem kastetu na 17-latkach. Mieszkaniec gminy Niemodlin trafił do aresztu.

Jak ustalili wstępnie policjanci 20-letni agresywny wnuczek miał grozić własnej babci pozbawieniem życia. Zastraszona 70-latka zdecydowała się powiadomić o wszystkim policjantów z komisariatu w Niemodlinie. Przemoc wobec seniorki nie była jednorazowym incydentem, a kobieta obawiała się o własne życie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi kolejnych zarzutów. Z ustaleń mundurowych wynika, że ten sam mężczyzna miał grozić napotkanym na ulicy 17-latkom kastetem. Żądał wydania pieniędzy, kiedy celu nie osiągnął, złośliwie zerwał okulary korekcyjne należące do jednego z nastolatków.

Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny i przedstawieniu mu zarzutów. Wystosowali również wspólnie z prokuraturą wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu mieszkaniec Tułowic trafił do aresztu na 2 miesiące. Za czyny których miał się dopuścić grozi nawet do 8 lat więzienia.

Komentarze wyłączone