Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Zgubiła w sklepie list pożegnalny. Reakcja ekspedientek uratowała życie nastolatki

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w woj. małopolskim odnaleźli nastolatkę, która zgubiła w sklepie list pożegnalny. Natychmiastowa pomoc młodej kobiecie w depresji nie byłaby możliwa, gdyby nie reakcja ekspedientek jednej z perfumerii w Kętach.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miniony wtorek tuż przed godziną 11. Dyżurny Komisariatu Policji w Kętach został powiadomiony, że w jednej z perfumerii, ekspedientki znalazły list, z którego wynikało, że jego autorka zamierza targnąć się na własne życie.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z ekspedientkami mundurowi ustalili, że młoda klientka, która zgubiła list w sklepie kupiła żyletki. Na podstawie analizy treści listu policjantom udało się ustalić personalia jego autorki. Była to 19 – letnia mieszkanka Kęt.

Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się z jej rodziną. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, pod których opieką nastolatka została przewieziona na leczenie do szpitala.

Na podziękowania za prawidłową reakcję należą się ekspedientkom, które nie zlekceważyły treści listu i w obawie o życie dziewczyny natychmiast powiadomiły policję. Dzięki zgłoszeniu mundurowi mogli podjąć interwencję, poprzez którą osoba w depresji w porę uzyskała pomoc.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.

Na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

(fot Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone