Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Posumowanie majówki w Zakopanem. Policja interweniowała ponad 200 razy (zdjęcia)

Policjanci z Zakopanego podsumowali majowy weekend pod Tatrami, który minął bardzo spokojnie. Przez trzy dni funkcjonariusze przeprowadzili 208 interwencji i wylegitymowali 826 osób.

Tatrzańskich policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu. Na majówkę do Zakopanego i okolic zjechało wielu jednodniowych turystów. Zdecydowana większość z nich podróżowała małopolską Zakopianką. Tam policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach prowadzili kontrole prędkości i badania trzeźwości.

Część turystów przybyłych do stolicy polskich Tatr uzbroiła się w parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe, a następnie udała się na mniej wymagające szlaki turystyczne. Część przyjechała do Zakopanego w poszukiwaniu rozrywki i imprez dopuszczając się przy tym niestety zakłóceń ładu i porządku publicznego.

Przez trzy dni funkcjonariusze przeprowadzili 208 interwencji i wylegitymowali 826 osób. Niestety część turystów bagatelizowała obowiązek noszenia maseczek. 203 ujawnione w długi weekend wykroczenia dotyczące nieprzestrzegania tych obostrzeń wskazują, że tatrzańscy i małopolscy policjanci mieli sporo pracy również w tym obszarze.

Podczas majówki prowadzono także kontrole obiektów gastronomicznych i hotelowych w powiecie tatrzańskim. Działania prowadziła Inspekcja Sanitarna, a także policjanci, strażacy i Krajowa Administracja Skarbowa. Skontrolowano łącznie 176 takich obiektów. W 6 przypadkach zostały ujawnione nieprawidłowości. Były to m.in. działające restauracje.

– Na podstawie zastanych tam okoliczności policjanci rozważamy możliwość powiadomienia prokuratury o możliwości narażenia życia i zdrowia wielu osób. Nieprawidłowości stwierdziliśmy również w kilku obiektach noclegowych. W tych przypadkach sprawa będzie dalej badana – przekazała policja.

W sobotni wieczór tatrzańscy policjanci interweniowali na zakopiańskich Krupówkach, gdzie kilkadziesiąt osób tańczyło w rytm muzyki. Po kilkunastu minutach i policyjnej interwencji uczestnicy spontanicznych tańców rozeszli się, a ich organizator został ukarany mandatem karnym. Był to jedyny incydent weekendu majowego.

(fot. Policja Zakopane, źródło Policja Zakopane)

Komentarze wyłączone