Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Ranny bocian leżał przy drodze. Na pomoc ruszyli policjanci (zdjęcia)

Policjanci z Opoczna uratowali rannego bociana, który leżał przy drodze. Jak się okazało, ptak najprawdopodobniej wypadł z gniazda i doznał poważnego urazu obu nóg. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

2 maja 2021ok. godz. 17.45  policjanci zostali skierowani do nietypowej interwencji w miejscowości Feliksów w woj. łódzkim. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z dróg leży ranny bocian. Patrol na miejscu zastał rannego ptaka, który prawdopodobnie miał złamane nogi.

Wypadł z gniazda i uderzył w ogrodzenie

Z ustaleń policjantów wynika, że bocian prawdopodobnie w wyniku silnego podmuchu wiatru wypadł z gniazda i uderzył w pobliskie ogrodzenie, co spowodowało uraz obu nóg. Mundurowi podczas interwencji byli w stałym kontakcie z zastępcą dyżurnego, który skontaktował się z lekarzem weterynarii, po to aby ustalić najbezpieczniejszą metodę transportu rannego zwierzęcia.

Bocian wymagał szybkiej diagnostyki i leczenia

Interweniujący funkcjonariusze skontaktowali się także telefonicznie ze specjalistycznym ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt w Łodzi. Tamtejszy pracownik, także przekazał policjantom kilka cennych wskazówek jak bezpiecznie pomóc rannemu bocianowi. Zwierzę było zdenerwowane, obolałe, wymagało szybkiej diagnostyki i leczenia.

Dziób zabezpieczono pagonem

Najważniejsze było uspokojenie go i zabezpieczenie dziobu, tak aby nie poranił  siebie i pomagających mu policjantów. Mundurowi nie mając innej możliwości wykorzystali do tego policyjny pagon.

– W ten sposób nieformalnie nasz bocian został mianowany aspirantem – napisała policja.

Zwierzę zostało przykryte służbową kurtką i tak bezpiecznie przewiezione do wskazanego lekarza weterynarii, gdzie otrzymało fachową pomoc.

– Mamy nadzieje, że teraz pod okiem specjalistów szybko wróci do zdrowia i do latania po opoczyńskim niebie – dodają funkcjonariusze.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone