Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Eksplozja gazu i pożar w budynku socjalnym. Jedna osoba trafiła do szpitala (foto)

Jedna osoba trafiła do szpitala po pożarze, do jakiego doszło w mieszkaniu w Dąbrowicy w gminie Baranów Sandomierski. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru i eksplozji gazu, była nieszczelna instalacja kuchenki gazowej.

W nocy z czwartku na piątek tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pożarze budynku, w którym doszło do eksplozji ulatniającego się gazu. Do zdarzenia doszło o godz. 1 w nocy w budynku socjalnym w Dąbrowicy w woj. podkarpackim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło na parterze budynku, w wyniku nieszczelnej instalacji kuchni gazowej. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia w budynku przebywało 15 osób w tym troje dzieci w wieku 9,10 i 14-lat. Bezpośrednio w mieszkaniu, gdzie doszło do pożaru przebywał 59-letni mężczyzna i jego 56-letnia partnerka. Ranna została jedna osoba, to 59 – latek, który trafił do szpitala, gdzie została udzielona mu pomoc medyczna.

Wstępnie ustalono, że 59-letni mężczyzna po zakupieniu butli gazowej podłączył ją do kuchenki gazowej, z której ulatniający się gaz doprowadził do eksplozji. Na miejscu pracował inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził m.in. uszkodzenie ściany działowej i okna na parterze budynku.

W akcji brali udział strażacy PSP i ochotniczej Straży Pożarnej, którzy ugasili pożar. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią służby ratownicze.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone