Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

„Opiekunka” okradła swojego podopiecznego (zdjęcia)

40-letnia lęborczanka, która pomagała w opiece nad starszym mężczyzną, jest podejrzana o kradzież z jego mieszkania złotej biżuterii i pieniędzy.

W ubiegłą środę lęborscy policjanci zostali powiadomieni przez córkę starszego mężczyzny, o kradzieży biżuterii i pieniędzy z mieszkania jej ojca. Łupem sprawcy padło złoto w postaci bransoletek, kilku pierścionków i łańcuszków oraz kilkaset euro i dolarów.

Na miejscu zdarzenia nie stwierdzono śladów włamania i kryminalni nabrali podejrzeń, że sprawca jest z bliskiego otoczenia starszego pana. Śledczy szybko ustalili, kto może być odpowiedzialny za kradzież.

W jednym z miejscowych lombardów policjanci zabezpieczyli część skradzionej biżuterii i ustalili kto ją tam zostawił, potwierdzając swoje przypuszczenia. Jak się okazało to 40-letnia lęborczanka, która opiekowała się starszym mężczyzną pod nieobecność jego córki. Kobieta została zatrzymana. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli i zabezpieczyli portfel należący do zgłaszającej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że „opiekunka” okradła swojego podopiecznego, by spłacić zaciągnięte długi.

Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie zatrzymanej kobiecie zarzutu kradzieży. Grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.

binary comment

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone