Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Mając blisko 4 promile jechał do dziewczyny. Podróż zakończył na ogrodzeniu (zdjęcia)

24-letni kierujący skodą wjechał w ogrodzenie posesji w Babczowie w woj. łódzkim. Jak się okazało młody kierowca miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa i jechał do dziewczyny.

Wczoraj policjanci zostali skierowani do miejscowości Babczów, gdzie kierujący osobówką wjechał w ogrodzenie. Mundurowi na miejscu ustalili, że 24-letni kierujący skodą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie zatrzymał się na ogrodzeniu.

Na pomoc kierowcy ruszyli okoliczni mieszkańcy. Na szczęście 24-latek nie odniósł obrażeń ciała. Mężczyzna tłumaczył świadkom zdarzenia, że nie najlepiej wygląda, ponieważ do rana imprezował, a teraz spieszy się do swojej dziewczyny.

Jak się okazało, 24-letni mieszkaniec gminy Wielgomłyny miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w marcu 2021 roku miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Ponadto, skoda nie posiadała aktualnych badań technicznych.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami młody mężczyzna powiedział, że po nocnej imprezie wypił tylko dwa piwa i jechał do dziewczyny. Mundurowi przekazali młodzieńca jego matce.

Pojazd został odholowany na parking strzeżony. 24-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Dodatkowo, sąd może zobligować go do naprawienia wyrządzonej szkody.

(fot. KPP Radomsko, źródło KPP Radomsko)

Komentarze wyłączone