Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Niebezpieczne substancje w kiełbaskach. GIS wydał ostrzeżenie (foto)

W środę po południu Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu kiełbasek marki Bratmaxe, ze względu na zmiany organoleptyczne (gorzki smak) związane z możliwym kontaktem produktu z mieszaniną wody i płynu chłodzącego w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG wycofaniu wskazanej poniżej partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g. Powodem wycofania są możliwe zmiany organoleptyczne produktu (gorzki smak) związane z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę czy ze spożyciem przedmiotowego produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:

Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g

Data minimalnej trwałości: 07.07.2021

Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht

Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG poinformowała odbiorcę w Polsce o konieczności wycofania wskazanej partii produktu.

(fot. GIS)

Komentarze wyłączone