Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Trwają intensywne poszukiwania Filipa i Marka. W akcji 150 funkcjonariuszy, drony i psy tropiące AKTUALIZACJA

Lubuscy policjanci prowadzą intensywne poszukiwania dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat, którzy wyszli z domu i do chwili obecnej nie powrócili. W działania zaangażowanych jest ponad 150 policjantów wspieranych przez strażaków i mieszkańców.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia dwóch nastolatków. Chłopcy około godziny 15 w miejscowości Ledno wyszli z domu przy posesji numer 8 i do chwili obecnej nie nawiązali kontaktu z rodziną. Ciało 13-latka zostało odnalezione 14 maja w Odrze, nadal trwają poszukiwania 15-latka.

Marek Gawryszak – lat 15

Rysopis: 167 centymetry wzrostu, około 60 kilogramów wagi, szczupłej budowy ciała, włosy ciemny blond, ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne.

Ubrany w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma, czapka z daszkiem typu moro.

W poszukiwaniach bierze udział około 150 policjantów, a także strażacy i mieszkańcy. Poszukiwania prowadzone są z ziemi, wody i powietrza. Policyjne oddziały prewencji przeczesują i sprawdzają tereny zielone: pola, łąki i lasy. Są w tym wspomagani przez przewodników z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej. Funkcjonariusze do działań wykorzystują nowoczesny sprzęt taki jak łodzie motorowe, kamery noktowizyjne i quady, które ułatwiają poruszanie się w trudnym terenie. Dzięki dronom i policyjnemu śmigłowcowi posiadającymi kamery termowizyjne, obszar poszukiwań sprawdzany jest również z powietrza. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych chłopców.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

AKTUALIZACJA 14.05.2021 r.

 Tragiczny finał poszukiwań nastolatków z Ledna. W Odrze znaleziono zwłoki 13-letniego Filipa (foto)

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone