Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Tragiczny finał poszukiwań nastolatków z Ledna. W Odrze znaleziono zwłoki 13-letniego Filipa (foto)

W piątek z Odry wyłowiono ciało jednego z chłopców, którzy zaginęli w Lednie w woj. lubuskim. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę – poinformował nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Nadal trwają intensywne działania, aby odnaleźć starszego z chłopców.

Od poniedziałku (10 maja) lubuscy policjanci wspólnie ze strażakami, żołnierzami i mieszkańcami prowadzą intensywne poszukiwania dwóch nastoletnich chłopców, którzy tego samego dnia wyszli z domu i nie było z nimi żadnego kontaktu. 

W piątek 14 maja, około godz. 9 rano w okolicy Krosna Odrzańskiego, w nurcie rzeki Odry odnalezione zostały zwłoki młodszego z chłopców. Ciało znajdowało się w miejscu oddalonym o ok. 40 km, od miejsca zaginięcia nastolatków.

– Potwierdza się najczarniejszy scenariusz. Nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką psychologiczną. Nadal trwają intensywne działania, aby odnaleźć starszego z chłopców – przekazał rzecznik lubuskiej policji.

Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem.  Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwany są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone