Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Strażacy uratowali tonącego kota. Reanimacja zakończyła się sukcesem FOTO

W niedzielę rano strażacy z Gdańska uratowali tonącego kota. Zwierzę wpadło do kanały Raduni i zniknęło pod powierzchnią wody. Dzięki natychmiast przeprowadzonej reanimacji, życie czworonoga udało się uratować.

Tuż po godz. 5 strażacy otrzymali dramatyczne zgłoszenie dotyczącego tonącego kota w kanale Raduni. Z uwagi na wybetonowane koryto zwierzę nie mogło wydostać się z rzeki i według zgłaszającego, traciło siły do utrzymania się na powierzchni.

– Na miejsce przybył zastęp z JRG 3, który zauważył kota płynącego ostatkiem sił. W momencie zauważenia, zwierzę wzięło ostatni oddech i całkowicie opuściło główkę pod wodę. Na szczęście strażakom udało się go szybko podjąć – wyjątkowo pasuje tu sformułowanie, że odbyło się to w ostatniej chwili – przekazała Komenda Miejska PSP w Gdańsku.

Nie stwierdzając oddechu strażacy podjęli resuscytację, która zakończyła się sukcesem.

– Po chwili prowadzenia uciśnięć klatki piersiowej kot zaczął cicho miałczeć i poruszać łapkami. Wychłodzone zwierzę zostało dodatkowo ogrzane. Kot został przez strażaków przekazany pracownikowi PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Gdańsk, który przybył na miejsce działań – przekazała straż pożarna.

(fot. KMP Gdańsk, źródło KMP Gdańsk)

4 komentarze

  1. Zawsze można na was liczyć Panowie. Cudowna robota !!! Ogromny szacunek dla was. Niech bidulek wraca do siebie szybciutko..

  2. Dla osoby nie będącej obojętna również oczywiście !!

  3. Z całego serca dziękuję Wam i wszystkim strażakom, na nich zawsze można liczyć.

  4. Wielkie brawa i podziękowania dla strażaków. Miejmy nadzieję, że kot nie dostanie zapalenia płuc i znajdzie odpowiedzialnych oiekunów