Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Zajechała drogę motocykliście. Mężczyzna walczy o życie (zdjęcia)

W Nowych Żukowicach w woj. małopolskim, kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący jednośladem w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na drodze wojewódzkiej 984 w Nowy Żukowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym 42-letnia kobieta, przejeżdżała przez drogę wojewódzką w kierunku miejscowości Lipiny i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał w stronę Mielca, doprowadzając do zderzenia pojazdów.

W wyniku zderzenia kierowca jednośladu upadł na jezdnię i stracił przytomność. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do tarnowskiego szpitala z urazami zagrażającymi jego życiu i zdrowiu.

Kierująca samochodem osobowym została przebadana na zawartość narkotyków i alkoholu w organizmie. Kobieta była trzeźwa, jednak badanie narkotestem dało wynik był pozytywny.

Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

AKTUALIZACJA 29.03.2022

Jak nas poinformowano, w wyniku przeprowadzonego postępowania karnego ustalono, że kierująca pojazdem osobowym była trzeźwa i nie znajdowała się pod wpływem narkotyków.

(fot. KMP Tarnów, źródło KMP Tarnów)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone