Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Dramatyczne nagranie wypadku z udziałem motocyklistów (wideo)

Na śląskich drogach trwa czarna seria zdarzeń z udziałem motocyklistów. W ciągu 5 dni doszło do 3 wypadków. Ich bilans jest tragiczny. 2 osoby zginęły, a 2 odniosły bardzo poważne obrażenia i lekarze wciąż walczą o ich zdrowie.

W piątek na DW911 łączącej Bytom z Piekarami Śląskimi doszło do zdarzenia, w którym śmierć poniósł 41-letni motocyklista.

Niemalże w tym samym miejscu, w niedzielę, 43-letni kierujący motocyklem wraz z pasażerką trafili do szpitala w wyniku doznanych obrażeń po zakończeniu jazdy na barierkach.

Po kolejnych dwóch dniach, we wtorek, na DK88 w Gliwicach zginął kolejny motocyklista. Miał 55 lat. A to niestety dopiero początek sezonu.

(fot. wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

4 komentarze

  1. Wszystko ładnie pięknie. Wina motocyklisty, ale nagrywający powinien beknąć za nieudzielenie pomocy. Cham jeszcze przyspieszył i uciekł.

  2. Nagrywający pojechał dalej. Co za znieczulica, żeby nie zainteresować się poszkodowanymi ludźmi.

  3. to się nazywa nieugiętość używania przeciwskrętu. To znaczy aby skręcić w prawo skręca się kierownicą w lewo itd. Na rowerze robimy to nieświadomie, na motocyklu im cięższy i mocniejszy tym trzeba przyłożyć więcej siły. A w takiej sytuacji musi być wyrobiony odruch. W wielu krajach motocykliści trenują ten odruch w szkółkach. Ale można sobie go trenować np na pustej drodze omijając np studzienki itp.

  4. Dobrze wiemy jak jeżdżą motorami więc co tu się dziwić że giną….