Środa, 31 maja 202331/05/2023

45-latek zaatakował ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy

Policjanci zatrzymali agresywnego 45–latka, który zaatakował ratownika medycznego, kiedy ten próbował mu pomóc. Sprawca naruszył nietykalność cielesną ratownika, rzucał też przedmiotami w stronę zespołu karetki. Obywatelowi Ukrainy grozi do 3 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do jednego z mieszkań w gdańskiej dzielnicy Chełm, w celu udzielenia pomocy osobie, która zemdlała. Kiedy dwaj ratownicy przyjechali na miejsce, w środku mieszkania trwała impreza, a 45-letni obywatel Ukrainy, któremu mieli udzielić pomocy, leżał przytomny na kanapie. Widać było, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Po wstępnym badaniu, 45-latek stał się bardzo agresywny, zaczął krzyczeć na ratowników i rzucać w nich przedmiotami, z których jeden trafił w okolice tułowia ratownika. Po chwili agresor zaczął szarpać medyka za ramię. Kiedy jeden z domowników odciągnął 45-latka, ratownicy wybiegli z mieszkania i poprosili o interwencję policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 45–latka i przewieźli do szpitala na dodatkowe badania. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. info112.pl)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone