Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Tragiczny wypadek pod Legionowem. Zginęła jedna osoba (zdjęcia)

Jedna osoba zginęła po zderzeniu dwóch samochodów, do którego doszło w środę rano na drodze wojewódzkiej nr 631 w miejscowości Skrzeszew na Mazowszu. Kierowca jednego z pojazdów miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Około godz. 8 rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Skrzeszew, na ulicy Nowodworskiej. Doszło tam do zderzenia auta osobowego marki BMW i dostawczego renaulta.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, kierujący renault skręcał w lewo na posesję, natomiast kierowca BMW wyprzedzał ciąg samochodów i uderzył w pojazd dostawczy.

BMW podróżowały trzy osoby. Wszyscy opuścili auto o własnych silach. Kierowca renaulta został zakleszczony we wraku. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę i przystąpili do reanimacji. Niestety, poszkodowanemu nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Po zbadaniu kierowcy BMW alkomatem okazało się, że prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. Miał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okoliczności wypadku są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. PSP Legionowo)

Komentarze wyłączone