Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zaczepił dziewczynkę wracającą ze szkoły i próbował namówić do innej czynności seksualnej

30-letni mężczyzna zaczepił małoletnią dziewczynkę wracającą ze szkoły i próbował namówić ją do innej czynności seksualnej. Wystraszone dziecko uciekło i zdarzeniu poinformowało rodziców.

Kilka dni temu policjanci z Posterunku Policji w Sobieniach-Jeziorach przyjęli zawiadomienie od kobiety, która zeznała, że nieznany mężczyzna próbował namówić jej małoletnią córkę do czynności seksualnej, kiedy wracała ze szkoły. Dodała, że dziewczynka wystraszyła się nieznajomego i szybko uciekła do domu, po czym opowiedziała jej całe zdarzenie. Kobieta przekazała także zapamiętany przez córkę rysopis mężczyzny.  

Policjanci po przyjęciu zawiadomienia natychmiast podjęli czynności i bardzo szybko ustalili podejrzanego mężczyznę. 30-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, skąd trafił wprost do celi na komendzie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 30-latkowi zarzutu dotyczącego usiłowania doprowadzenia małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowy areszt, do którego Sąd Rejonowy w Garwolinie się przychyli i 30-latek trafił do aresztu na okres trzech miesięcy. Teraz może grozić mu do 12 lat pozbawienia wolności.  

(fot. Policja, źródło KSP)

Komentarze wyłączone