Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zostawiła 2-latka w nagrzanym aucie i poszła na zakupy. Policjanci wybili szybę

Niespełna 2-letni chłopiec był zamknięty w rozgrzanym samochodzie zaparkowanym w pełnym słońcu. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o wybiciu szyby w pojeździe i wydostaniu malucha na zewnątrz. Jak się okazało, matka chłopca robiła w tym czasie zakupy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony czwartek około południa na jednym z parkingów sklepowych w Aleksandrowe Łódzkim. Według zgłoszenia w zaparkowanej na słońcu skodzie miało być zamknięte kilkuletnie dziecko. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Mundurowi ustalili, że dziecko znajdowało się w samochodzie od około 20 minut. Samochód był zaparkowany w pełnym słońcu, a temperatura na zewnątrz zbliżała się do 30˚C. Policjanci błyskawicznie ocenili sytuację i podjęli decyzję o wybiciu szyby w aucie i wydostaniu chłopca na zewnątrz.

Okazało się, że niespełna 2-letni chłopczyk był mocno czerwony na buzi i całym ciele oraz intensywnie się pocił. Pozostawienie dziecka na dłużej w takich warunkach realnie zagrażało jego zdrowiu a nawet życiu. Na szczęście po kilkunastu minutach w klimatyzowanym radiowozie maluch doszedł do siebie.

Po pewnym czasie na miejsce przyszła 30-letnia matka dziecka z zakupami. Jak wyjaśniała policjantom, nie zabrała synka ze sobą, bo spał gdy parkowała samochód. W tej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka. Śledczy szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

(fot. KPP w Zgierzu, źródło KPP w Zgierzu)

Komentarze wyłączone