Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pijany ojciec spał tak mocno, że nie słyszał płaczu niemowlęcia. Policjanci weszli do mieszkania przez okno (foto)

Sosnowieccy policjanci interweniowali w mieszkaniu, z którego słychać było przeraźliwy płacz niemowlęcia. By dostać się do środka, skorzystano z pomocy straży pożarnej. Jak się okazało pijany ojciec spał tak mocno, że nie słyszał rozpaczliwego krzyku 8-miesięcznego malucha.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań dzielnicy Porąbka od dłuższego czasu słychać płacz niemowlęcia. Na miejscu nikt nie otwierał drzwi, więc poproszono o pomoc straż pożarną. Do środka udało się wejść przez otwarte okno.

W łóżeczku policjanci znaleźli zapłakanego, krzyczącego niemowlaka, obok którego na łóżku spał mężczyzna. Mundurowym udało się dobudzić ojca dziecka, który był pijany. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci natychmiast zajęli się maluszkiem. Posiadając osobiste, doświadczenie w opiece nad niemowlakiem, uspokoili i nakarmili dziecko. Zaopiekowali się nim również do czasu przyjazdu na miejsce jego matki.

Z zaistniałej sytuacji sporządzono dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Sąd oceni, czy rodzina ta zostanie objęta szczególnym nadzorem.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Normalny człowiek jak się doczeka dziecka to chucha i dmucha, szkoda tylko tych dzieci że się im trafili rodzice/rodzic patole.