Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Podczas ucieczki nazbierał 35 punktów karnych. Jazdę zakończył dachując (zdjęcia)

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek podczas ucieczki zebrał łącznie 35 punktów karnych. Jak się okazało mieszkaniec gminy Gogolin nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę 16 maja, około godziny 22:30. Policjanci podczas patrolu Krapkowic zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu i jedną z ulic miasta poruszał się „pod prąd”. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował polecenie i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Kierowca nie reagował i nie zważając na nic uciekał dalej, łamiąc niemal wszystkie napotkane po drodze przepisy drogowe. Nie stosował się do znaków drogowych, kolejnymi ulicami jechał pod prąd. Mężczyzna dwukrotnie wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej a także na przejściu dla pieszych. Podczas ucieczki zebrał łącznie 35 punktów karnych.

Po przejechaniu kilku kilometrów 27-latek swoją podróż zakończył dachując. Na szczęście nic mu się nie stało. Po wylegitymowaniu go i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Gogolin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zachowanie kierującego wskazywało natomiast, że może być pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających, do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została jego krew.

Teraz za liczne wykroczenia i przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone