Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Podejrzani o włamania do domów wpadli w ręce policjantów (zdjęcia, wideo)

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania, kradzieże i zniszczenie mienia. 26, 27 i 28-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policji ustalili grupę, która miała dokonywać włamań do budynków i kradzieży na terenie powiatu wołomińskiego i garnizonu stołecznego. Po uzyskaniu informacji, że mężczyźni planują dokonanie włamania do budynku znajdującego się na terenie gminy Serock, funkcjonariusze udali się w rejon, gdzie miało dojść do przestępstwa i podjęli obserwację terenu.

Po kilku godzinach mundurowi dostrzegli zaparkowanego przy jednej z ulic forda focusa, przy którym stał znany im mężczyzna, wobec którego już wcześniej były prowadzone czynności procesowe. To utwierdziło funkcjonariuszy, że może dojść do włamania.

Chwilę później mężczyzna wsiadał do samochodu, podjechał nim pod posesję na sąsiedniej ulicy, z której wybiegło dwóch mężczyzn. Ci szybko wsiedli do forda i odjechali w kierunku Nasielska. Funkcjonariusze udali się za samochodem, po czym w Łomiankach dokonali dynamicznego zatrzymania forda i osób w nim znajdujących się.

W samochodzie kryminalni znaleźli różnego rodzaju biżuterię i aparat fotograficzny. W tym samym czasie do policjantów dotarła też informacja, że takie przedmioty skradziono w wyniku włamania do domu w Serocku.

Cała trójka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w wołomińskiej komendzie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 26, 27 i 28-latkowi m. in. zarzutów kradzieży z włamaniem do domu w Serocku, gdzie straty wyniosły 7800 złotych oraz usiłowania dwóch kradzieży z włamaniem do domów i uszkodzenia mienia w Tłuszczu i Postoliskach. Sąd w Wołominie zadecydował, że mężczyźni zostaną oddani pod policyjny dozór. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie nie tylko te włamania i nie jest wykluczone, że usłyszą kolejne zarzuty.

(fot. KPP Wołomin, źródło KPP Wołomin)

Komentarze wyłączone